ינאקה היא שכונה צפונית לאואנו שבמהלך מלחמת העולם השנייה ספגה פחות נזק בהשוואה לשאר חלקי העיר והשתמרה בה אווירה שכונתית חמימה ונעימה. רוב בתי העסק באיזור הם בבעלות משפחתית וזה איזור שקורץ יותר לתיירות פנים אם כי יש לו חן מיוחד משלו שמושך גם תיירים זרים.

ינאקה גינזה – Yanaka Ginza

רחוב המסחר המרכזי של השכונה בו תמצאו מספר רב של דוכני אוכל (בעיקר דברים מטוגנים), חנויות קטנות ומיוחדות והרבה מוצרים שקשורים לחתולים. זה עורק החיים המרכזי של השכונה אבל ברחובות הקטנים סביבו פזורים הרבה אוצרות חבויים. אם תגיעו לינאקה מכיוון תחנת ניפורי תעברו דרך גרם המדרגות הזה ולאחר שתרדו בו שער הכניסה לרחוב יהיה מולכם.

מדרגות שמובילות לכניסה לרחוב המסחר
המדרגות שמובילות לכניסה לרחוב המסחר

אחד מהדוכנים הפופולאריים והמפורסמים ביותר ברחוב שמוכר מבחר של קרוקט מבקר, דגים, חזיר ולפעמים גם ירקות. בסופי שבוע לא נדיר לראות תור של אנשים שממתינים לפניו. לצד הדוכן מוצגות חתימות של ידוענים יפנים שביקרו בו.

דוכן מטוגנים פופולארי ברחוב
דוכן מטוגנים פופולארי ברחוב

חנות למוצרי חתולים Nunofusen

אם אתם חובבי חתולים זו ללא ספק חנות שכדאי לבקר בה. בעלת החנות קומאטסוסאקי סאן  פתחה אותה לפני 13 שנים וכמעט כל המוצרים הנמכרים בחנות קשורים לחתולים בדרך כזו או אחרת. בין המוצרים תוכלו למצוא תיקים, אקססוריז ומנשאים לבקבוקים שנוצרו בעבודת יד על ידי החברים שלה לצד מוצרים מייצור מסחרי.

חנות מוצרי חתולים בינאקה Nunofuusen

בין סמטאות ינאקה הצרות והקסומות מסתתרים בתים ישנים נמוכי קומה, חנויות קטנות ומקדשים עתיקים.

מוזיאון אסקורה לפיסול – Asakura Museum Of Sculpture

מוזיאון אסקורה לפיסול היה במקור הסטודיו וביתו של פסל יפני ידוע בשם פומיאו אסקורה. פומיאו היה רק בן 19 כשהוא עזב את בית הוריו בדרום יפן ועבר לטוקיו כדי ללמוד באוניברסיטת טוקיו לאמנות. בשנת 1907 הוא סיים את לימודיו וכבר צבר לעצמו שם בזכות כשרונו לפיסול. במבנה המיוחד מוצגות יצירות שלו ובנוסף ישנה גינה יפנית במרכזו וגינה נוספת על הגג עם נוף נהדר לשכונה ולסביבה.

ימי ושעות פתיחה
9:30 – 16:30 ראשון, שלישי, רביעי ושישי
סגור בימי שני וחמישי

כניסה
מבוגר: 500 ין
תלמידי תיכון ויסודי: 250 ין
נכים + מלווה אחד: חינם בהצגת תעודה

מידע נוסף
אתר המוזיאון

מוזיאון אסקורה לפיסול
מוזיאון אסקורה לפיסול

Space Oguraya

במבנה הישן הזה, שחלקו בן למעלה מ-150 שנה ושימש לפני כן כבית עבוט בתקופת אדו, נמצאת כיום גלריה לאמנות שמציגה ציורים, אורגימי ועבודות יד יפניות נוספות. את מרבית הציורים בגלריה ציירה אימו של מר איטו (בעל המקום) והם מעניקים לנו הצצה אל היסטוריה של המבנה והאיזור. הכניסה לגלריה ללא עלות וגם מי שאינו מתעניין בהכרח ביצירות יהנה משיטוט קצר בבית יפני ישן ואותנטי.

ימי ושעות פתיחה
10:30 – 16:30 חמישי עד ראשון
סגור בימי שני, שלישי ורביעי

כניסה
כניסה חינם

מידע נוסף
אתר הגלריה

גלריית Space Oguraya
גלריית Space Oguraya

בית הקברות של ינאקה

בית הקברות הישן ורחב הידיים של ינאקה משתרע על שטח של 100 אלף מ"ר וקבורים בו מספר דמויות עם חשיבות היסטורית רבה. בעבר שטח בית הקברות היה חלק ממקדש Tennoji שיושב בקצהו אולם במהלך תקופת מייג'י הוא הופרד מהמקדש ונפתח לציבור.
האדם המפורסם ביותר שקבור בו הינה השוגון האחרון – טוקוגאווה יושינובו שהלך לעולמו בשנת 1913 אולם אין אפשרות להיכנס לחלקת הקבר עצמה וניתן רק להביט בה דרך שער הכניסה אותו מעטר הסמל המשפחתי של שושלת טוקוגאווה.
בזמן פריחת הדובדבן השדה הראשית שחוצה את בית הקברות נצבעת בגווני ורוד ומושכת מבקרים רבים.

בית הקברות של ינאקה

חנות תה Thés-du-Japon

חנות לאוהבי תה יפני על שלל סוגיו. הבעלים של החנות הוא בחור צרפתי שנשוי ליפנית ויש לו תעודת הסמכה מטעם איגוד התה היפני. בחנות תוכלו ללמוד על שלל סוגי התה היפני וגם לטעום ולקנות מאצ'ה, סנצ'ה ועוד. בחנות נמכרים קערות וקנקני תה שנוצרו בעבודת יד על ידי אמנים מרחבי יפן.

חנות תה בינאקה Thés-du-Japon