נארה היתה עיר הבירה של יפן בין השנים 710-794 לספירה לפני שהיא עברה לקיוטו בסוף המאה השמינית. העיר הוכרזה כאתר מורשת עולמי של אונס"קו ומושכת אליה תיירות פנים וחוץ בזכות פארק נארה והאיילים שמסתובבים בו בחופשיות, מקדשים היסטוריים ועוד. הביקור בנארה אפשרי כטיול יום מקיוטו או אוסקה.

דרכי הגעה לנארה

אם אתם יוצאים מקיוטו יש לכם שתי אפשרויות:

  1. נסיעה בקו הרכבת Kintetsu Nara Line שיוצא מתחנת Kyoto Station עד תחנת Kintetsu Nara Station (לא כלול בפאס, 35 עד 50 דקות נסיעה). אם מדובר ברכבת Limited Express תצטרכו לקנות כרטיס נוסף עבורה.
  2. נסיעה בקו הרכבת Nara Line שיוצא מתחנת Kyoto Station עד תחנת Nara Station (כלול בפאס, 45-70 דקות נסיעה)

אם אתם יוצאים מאוסקה יש לכם שתי אפשרויות:

  1. נסיעה בקו הרכבת Kintetsu Nara Line שיוצא מתחנת Osaka-Namba Station עד תחנת Kintetsu Nara Station (לא כלול בפאס, כ-40 דקות נסיעה)
  2. נסיעה בקו הרכבת Yamatoji Line שיוצא מתחנת Osaka Station וגם מתחנת JR Namba Station עד תחנת Nara Station (כלול בפאס, 45-50 דקות נסיעה).
    *אם אתם יוצאים מתחנת Osaka Station אז אתם צריכים לקחת את Yamatoji Rapid

תחנות רכבת בנארה

בנארה יש שתי תחנות רכבת:

  1. Kintetsu Nara Station – קרובה מאוד לפארק ולרחוב הקניות המקומי
  2. Nara Station – נמצאת במרחק של כ-25 דקות הליכה מהפארק

יש בנארה אוטובוסים מקומיים אולם רוב המטיילים פשוט הולכים ברגל מאתר לאתר בפארק.

פארק נארה (Nara Park)

גולת הכותרת של הביקור בנארה עבור הרבה מבקרים היא הפארק עצמו בו מסתובבים איילים בחופשיות. האגדה המקומית מספרת על אל בשם טקמיקאזוצ'י שנגלה על ההר הסמוך לפארק כאשר הוא רכוב על אייל לבן ובשל אותה האגדה למעלה מאלף האיילים שחיים בנארה זכו למעמד מיוחד והגנת הרשויות. ניתן להאכיל את האיילים בקרקרים מיוחדים שנמכרים ברחבי הפארק בדוכנים ובחנויות. בנוסף, יש בפארק חנויות מזכרות, מסעדות ובתי תה.

מסעדת איטריות אודון Mizuya Chaya בלב פארק נארה
מסעדת איטריות אודון Mizuya Chaya

באמצע חודש נובמבר הפארק נצבע בגווני אדום, צהוב וחום ומבקרים רבים מגיעים אליו ונהנים ממראות הסתיו.

פארק נארה בשלכת
פארק נארה בשלכת

שעות פתיחה
פתוח 24 שעות ביממה
כניסה חינם

שער ננדאיימון (Nandaimon Gate)

השער הדרומי שמוביל למקדש טודאיג'י אשר מתנשא לגובה של 25.4 מטר. הוא נבנה במקור במאה השמינית לספירה אבל נהרס בעקבות טייפון חזק ונבנה מחדש בסביבות המאה ה-13. בשער יש שני פסלי עץ של אלילים המגינים על המקדש כאשר כל אחד מהם מתנשא לגובה של 8.4 מטרים ואומרים כי שניהם נוצרו ב-69 ימים בלבד. בשנת 1988 החלו בעבודות שיקום של הפסלים שארכו כחמש שנים ובמהלכן מצאו בתוך הפסלים מספר מסמכים וסוטרות (כתבי קודש בודהיסטים).

שער ננדאימון בנארה
שער ננדאימון בנארה
אייל על רקע שער ננדאימון בפארק נארה יפן

מקדש טודאיג'י (Todaiji Temple)

אחד המקדשים החשובים ביותר ביפן שנבנה במאה ה-8 לספירה אולם מאז הוא נהרס ונבנה מחדש מספר פעמים.

בשנת 743 לספירה הקיסר שומו הורה לציבור להיות מעורב בבנייה של מקדשים בודהיסטים מתוך תקווה שבודהה בתמורה יחוס על המדינה מהאסונות הרבים שהיא סבלה מהם באותם השנים (בנו הלך לעולמו בגיל שנה, מגפות, רעב, בצורת ושטפונות). כהן בודהיסטי בשם גיוקי ביחד עם תלמידיו אסף תרומות ברחבי יפן למטרה זו ומעריכים שבסביבות 2 וחצי מיליון אנשים תרמו מרכושם עבור בניית מקדש טודאיג'י ופסל הבודהה הענק שיושב בו.

שעות פתיחה
אפריל-אוקטובר: 07:30-17:30
נובמבר-מרץ: 08:00-17:00

כרטיסים
גיל 13 ומעלה: 600 ין
גיל 6-12: 300 ין
מתחת לגיל 6: חינם

מקדש טודאיג'י בנארה יפן
מקדש טודאיג'י בנארה יפן
פסל בודהה במקדש טודאיגי נארה

קסוגה טאיישה – Kasuga Taisha

אחד המקדשים החשובים ביותר בנארה. לפני כ-1300 שנים בזמן שנארה הפכה לבירת יפן, אל בשם טקמיקזוצ'י הגיע אליה ממחוז איבראקי (צפון-מזרחית לטוקיו) והחליט להתיישב על הר מיקאסה, שנמצא בחלקו הצפון-מזרחי של פארק נארה, למען שגשוג המדינה ושמחת האנשים. בהמשך, בהוראת הקיסרית שוטוקו, אציל בכיר בשם פוג'יווארה נו-נגאטה הקים באיזור מספר מבנים אשר הוקדשו לאותו האל ולמספר אלים אחרים.

במקדש כיום תוכלו לראות אלפי פנסי ארד ואבן אשר מדליקים אותם פעמיים בשנה בלבד בפסטיבלים שנערכים בתחילת פברואר ובאמצע אוגוסט. בימי עבר נהגו לבנות מחדש את המקדש בכל 20 שנים אולם המנהג הזה הופסק במאה ה-17.

במקדש יש חלק פנימי שהכניסה אליו נעשית בתשלום.

שעות פתיחה
אפריל-אוקטובר: 06:00-18:00
נובמבר-מרץ: 06:30-17:00

כרטיסים
תלמידי תיכון ומעלה: 500 ין
תלמידי חטיבת ביניים ומטה: חינם
מתחת לגיל 6: חינם

פנסי אבן על רקע השלכת במקדש קסוגה טאיישה
פנסי אבן על רקע השלכת
שביל פנסי האבן שמוביל למקדש קסוגה טאיישה
שביל פנסי האבן שמוביל למקדש קסוגה טאיישה
פנסי ארד במקדש קסוגה טאיישה
הכניסה למקדש קסוגה טאיישה בנארה יפן

בריכת דאייבוטסו – Daibutsu Ike Pond

אם אתם נמצאים בנארה בתקופת השלכת וחובבי צילום אני ממליץ לבקר בבריכה הזו שנמצאת צפון-מערבית למקדש טודאיג'י. לצד הבריכה גדלים מספר עצי גינקו והעלים הצהובים שלהם יוצרים תפאורה נהדרת לתמונות.

בריכת דאייבוטסו איקה
איילים בשלכת בפארק נארה יפן
אייל מתחת לעץ גינקו בשלכת בנארה

בריכת סאגי (אוקימידו) – Sagiike pond (Ukimido)

בריכה קטנה וחביבה לצד הפארק עם פביליון יפהפה במרכזה שנראה לעיתים כאילו הוא מרחף במים. מדי פעם ניתן לראות זוגות שמצלמים תמונות לאלבום החתונה שלהם בה. כל שנה, מתחילת עד אמצע אוגוסט בשעות הערב, נערך בבריכה, וגם באתרים נוספים בנארה, פסטיבל פנסי נייר מיוחד.

בריכת סאגי (אוקימידו) בנארה

בריכת סארוסאווה – Sarusawa Pond

בריכה קטנה קרוב לרחוב הקניות המרכזי. בצד אחד שלה ניתן לראות את הפגודה של מקדש Kofuku-ji. אם אתם מחפשים מקום למנוחה אחרי הטיול בפארק יש סניף של סטארבאקס בצידה הצפון-מערבי.

בריכת סארוסאווה בנארה

נקטאנידו – Nakatanido

אחד מהמקומות המוכרים ביותר בנארה הוא חנות המוצ'י נקטאנידו בה בכל יום מתאספים עשרות מטיילים מקומיים וזרים כדי לצפות בצוות החנות חובט באורז מאודה כדי להכין את המאכל היפני המסורתי. השעות בהן הם מכינים מוצ'י אינן קבועותו אם אתם עוברים בסביבה ניתן לשאול אותם מתי הפעם הבאה בה הם יכינו מוצ'י (בדרך כלל ניתן לצפות בהם מכינים מוצ'י מספר פעמים ביום). אנא קחו בחשבון שהם לא מקבלים פניות בנושא הזה בטלפון או במייל.

חנות המוצ'י נקטאני-דו בנארה
תור לחנות המוצ'י המפורסמת נקטאני-דו בנארה