רובע אואנו נמצא בצפון טוקיו ומציע שילוב של פארק גדול, מוזיאונים, מקדשים ושוק ססגוני.

שוק אמיוקו (Ameyoko)

שוק אמיוקו מזכיר מעט את השווקים בארץ בזכות קריאות הסוחרים שמנסים למשוך לקוחות לדוכנים שלהם. ניתן למצוא בו מגוון רחב מאוד של מוצרים כמו דגים טריים, פירות אקזוטיים, ביגוד, הנעלה, מזכרות, חנויות פארם, מצרכי מזון יפנים ומיובאים, ביגוד יפני מסורתי ועוד. מומלץ מאוד לטייל בשוק ובסמטאותיו הרבות ולטעום משלל המאכלים שמוצעים בו. בחלק מהחנויות ניתן לקנות ללא מע"מ מעל סכום מסוים וגם ניתן להתמקח על המחיר במידה וקונים מספר פריטים. הרבה מטיילים בוחרים לקנות באמיוקו מזכרות ומתנות בשל המחיר הזול והמבחר הגדול.

השוק פתוח כל השבוע בין 10 בבוקר ל-8 בערב וחלק מהחנויות סגורות בימי רביעי.

דוכנים בשוק אמיוקו באואנו

פארק אואנו (Ueno Park)

בפארק ירוק ורחב ידיים זה מסתתרות להן אטרקציות רבות ונהדרות שיכולות בקלות למלא יום טיול שלם ואף יומיים. למי שיזדמן להגיע לפארק בתחילת חודש אפריל תהיה הזדמנות לראות את אחת מפריחות הסאקורה היפות ביותר בטוקיו.

פארק אואנו

המוזיאון הלאומי ולמדע וטבע (National Museum of Nature and Science)

המוזיאון מהנה למבוגרים ולילדים כאחד ומחולק לשני בניינים – אחד מוקדש ליפן והשני לשאר העולם. תוכלו ללמוד בו על אקולוגיה, כימיה, ביולוגיה, בעלי חיים,עצמות ושלדי דינוזארים, מאובנים, כלי רכב ותעופה ישנים ועוד.

אחת האטרקציות העיקריות במוזיאון היא Theater 360 שהוא אולם קולנוע בתוך ספירה עגולה בה המבקר עומד על גשר במרכז והסרט המוקרן על 12 מסכי ענק מחוברים מקיף אותו מכל עבר ויוצר אשליה של מסך אחד הרמוני. אל תרתעו אם יש תור ארוך לפניכם משום שבכל פעם יכולים להיכנס עד 60 אנשים וההקרנה אורכת 12 דקות בלבד (שני סרטים שונים בני 6 דקות). למרות שהסרטים הם ביפנית בלבד ללא כתוביות עדיין אפשר להבין את המתרחש וליהנות מאוד. בקולנוע הייחודי הזה מוקרנים סרטים בנושאים שונים כמו דינוזארים, התפתחות בני האדם, המפץ הגדול ועוד.

מחוץ למוזיאון מוצב פסל עצום של לווייתן כך שבלתי אפשרי לפספס אותו. ניתן גם לשכור הדרכה באודיו באנגלית דבר שיכול להעשיר מאוד את הסיור בו.

ימי ושעות פתיחה
9:00 – 17:00 שלישי-חמישי
9:00 – 20:00 שישי-שבת
סגור בימי שני
(כניסה אחרונה חצי שעה לפני הסגירה)

כניסה
מבוגר: 630 ין
תיכון ומטה: חינם
כניסה חינם לנכה + מלווה אחד בהצגת תעודה.

מידע נוסף
פתוח בימי שני בהם יש חג לאומי (במקרה כזה המוזיאון יהיה סגור ביום שלישי שלאחריו).
אתר המוזיאון

מוזיאון המדע והטבע באואנו

המוזיאון הלאומי לאמנות מערבית (The National Museum of Western Art)

המוזיאון הזה הוא למעשה גרסא מערבית של המוזיאון הלאומי של טוקיו השוכן בקרבתו. המוזיאון מארח תערוכת אמנות קבועה ותערוכות מתחלפות של אמנים זרים מוערכים.

ימי ושעות פתיחה
9:30 – 17:30 ראשון, שלישי-חמישי
9:30 – 20:00 שישי-שבת
סגור בימי שני
(כניסה אחרונה חצי שעה לפני הסגירה)

כניסה
מבוגר: 500 ין
סטודנטים: 250 ין
כניסה חינם לילדים מתחת לגיל 18, למבוגרים מגיל 65 ומעלה ולנכה + מלווה אחד בהצגת תעודה.

מידע נוסף
פתוח בימי שני בהם יש חג לאומי (במקרה כזה המוזיאון יהיה סגור ביום בשלישי שלאחריו).
כניסה חינם בשבת השנייה והרביעית כל חודש.
אתר המוזיאון

המוזיאון הלאומי לאמנות מערבית

המוזיאון הלאומי של טוקיו (Tokyo National Museum)

אחד המוזיאונים הגדולים והמרשימים ביותר טוקיו בו ניתן ללמוד על ההיסטוריה והתרבות היפנית. בבניין הראשי של המוזיאון ישנם 20 אולמות תצוגה שמתחלקים לנושאים שונים כמו ארכיאולוגיה, בודהיזם, זן, ציורים וקליגרפיה, הדפסי עץ מתקופת אדו, קרמיקה, פיסול, חרבות ושריון של סמוראים ועוד.

בכניסה למוזיאון מומלץ לשאול מדריך קולי (audio guide) תמורת פקדון בסך 500 ין.

ימי ושעות פתיחה
9:30 – 17:00 שלישי-חמישי
9:30 – 21:00 שישי-שבת
9:30 – 18:00 ראשון
סגור בימי שני

כניסה
מבוגר: 620 ין
סטודנטים: 410 ין
כניסה חינם לילדים מתחת לגיל 18, למבוגרים מגיל 70 ומעלה ולנכה + מלווה אחד בהצגת תעודה.

מידע נוסף
פתוח בימי שני בהם יש חג לאומי (במקרה כזה המוזיאון יהיה סגור ביום שלישי שלאחריו).
אתר המוזיאון

המוזיאון הלאומי של טוקיו

גן החיות של אואנו (Ueno Zoo)

גולת הכותרת של גן החיות הינה שאן-שאן, הפנדה שנולדה בו ביוני 2017 ומבקרים רבים ממתינים שעות רק כדי לצפות בה. מלבד שאן-שאן ישנן נוספות אותן ניתן לראות ולצפות בהאכלתן.

ימי ושעות פתיחה
9:30 – 17:00 שלישי-ראשון
סגור בימי שני
כניסה אחרונה חצי שעה לפני הסגירה

כניסה
גיל 65 ומעלה: 300 ין
גילאי 16-64: 600 ין
גילאי 13-15: 200 ין
חינם לילדים עד גיל 12 ולנכה + מלווה אחד בהצגת תעודה.

מידע נוסף
פתוח בימי שני בהם יש חג לאומי. במקרה כזה הגן יהיה סגור בשלישי שלאחריו. כניסה חינם בתאריכים: 20.3, 4.5 ו-1.10.
אתר גן החיות

שער הכניסה לגן החיות באואנו

מקדש טושוגו (Toshogu Shrine)

מקדש טושוגו הוקם בשנת 1627 לכבוד מייסד שוגונות טוקוגאווה והשוגון הראשון שלה – טוקוגאווה איאייאסו (Tokugawa Ieyasu). ההישג הגדול שלו היה איחוד המדינה שעד אז היתה מחולקת לשבטים רבים שנאבקו זה בזה על שליטה בשטחים. בעת שלטון שושלת טוקוגאווה ובתקופת אדו יפן ידעה שלום ושגשוג שהחזיקו מעמד 265 שנה עד לשנת 1868.

המקדש עצמו נבנה על ידי טוקוגאווה איאמיטסו שהיה נכדו של איאייאסו וגם השוגון השלישי בשושלת.

ניתן להתרשם מהמקדש וסביבתו ללא תשלום מחוץ לחומה שלו אולם כניסה לחצר הפנימית של המקדש בעלות של 500 ין ותתן לכם מבט מקרוב על עיטורי הזהב והעץ המקשטים אותו.

במתחם המקדש ישנו גם גן פרחי אדמוניות בשם בוטאן-אן (Botan-en) שנוסד בשנת 1980 כדי לציין את יחסי הידידותית בין יפן וסין. הגן נפתח פעמיים בשנה, פעם בחורף מינואר עד פברואר ופעם נוספת באביב מאפריל עד מאי. הכניסה עולה 700 ין לאדם או כרטיס כניסה משולב למקדש ולגן האדמוניות במחיר של 1100 ין. הכניסה לגן הינה חינם לילדים בגילאי בית ספר יסודי ומטה. מומלץ לבדוק את התאריכים המדויקים בהם הגן פתוח היות והם מעט משתנים משנה לשנה.

מקדש קיומיזו-קאנון (Kiyomizu Kannon-Do)

גולת הכותרת של המקדש היא הקשר שלו לשני הדפסי עץ יפנים שנוצרו ע"י האמן הידוע אוטגאווה הירושיגה (Utagawa Hiroshige) כחלק מסדרת הדפסי העץ שלו בשם "מאה מבטים על אדו". באחד מהם מוצג המקדש בעת פריחה הסאקורה ובצידו השמאלי ענף עץ שצמח כנגד חוקי הטבע ויצר עיגול דרכו ניתן היה לראות את בריכת הלוטוסים שלמרגלות הגבעה. בהדפס העץ השני מוצג המראה הנגלה לעיניי המתבוננים דרך אותו ענף פלאי – בריכת הלוטוסים ובאופק בתי אדו.

מקדש בנטן-דו (Benten-Do) ובריכת שינובאזו (Shinaobazu Pond)

מקדש בנטן-דו (Benten-Do) היושב במרכז בריכת לוטוסים מציע חוויה מעט שונה מאחיו הגדולים באואנו ובאסקוסה. מספר התיירים שמגיעים אליו יחסית מועט ועיצוב הפנים הצבעוני שלו תופס את עיניי התיירים ועדשות מצלמותיהם. הוא נבנה על בסיס מקדש הוגון-ג'י היושב בדומה לו במרכזו של אגם ביווה (Biwa) שנמצא צפון-מזרחית לקיוטו.

בחודשי הקיץ ישנה פריחה יפהפיה של פרחי לוטוס ורודים וגדולים הנפתחים בבוקר ונסגרים לעת ערב.

בריכת שינובאזו ומקדש בנטן-דו בזמן פריחת הלוטוס

מוזיאון העיר התחתית (Shitamachi Museum) סגור זמנית לשיפוצים

המוזיאון מתמקד בעיקר בפולקלור ובחייהם היומיומיים של תושבי אואנו – העיר התחתית של טוקיו, שהיו יחסית חסרי אמצעים בתקופה של טרום מלחמת העולם השנייה. בקומה הראשונה של המוזיאון ישנם 3 בתים אליהם ניתן להיכנס,  (ללא נעליים) ולחטט במגירות ובארונות, לגעת בחפצים ולנסות לדמיין איך היו החיים ביפן ובאואנו של אותה התקופה.

בקומה השנייה יש תצוגה של משחקים וצעצועים ישנים ובכולם ניתן לשחק (בזהירות). המשחק האהוב עלי הוא קנדמה (Kendama) ובו המטרה היא להעיף את הכדור מעלה ולגרום לו לנחות על משטח בידית או למתקדמים על חרוט עץ בקצה הידית (כדאי לבקש מהמדריך להדגים לכם – הם טובים בזה וזה גם משחק מהנה).

רובם המוחלט של הפריטים במוזיאון אותנטים ונתרמו על ידי אנשים פרטיים, חלקים אף נתרמו על ידי צוות המוזיאון עצמו. מומלץ מאוד להסתייע בהדרכה באנגלית של אחד המדריכים היות והם מפיחים חיים במוצגים ומעשירים את החוויה.

שעות פתיחה
9:30 – 16:00 שלישי-ראשון
סגור בימי שני
כניסה אחרונה חצי שעה לפני הסגירה

כניסה
מבוגר: 300 ין
תיכון ומטה: 100 ין

מידע נוסף
פתוח בימי שני בהם יש חג לאומי (במקרה כזה המוזיאון יהיה סגור ביום שלישי שלאחריו).
אתר המוזיאון

מוזיאון שיטמאצ'י העיר התחתית באואנו

הפסל של סאיגו טקמורי (Saigo Takamori Statue)

רבים רואים את סאיגו טקאמורי כסמוראי האחרון של יפן. הוא הפך לדמות איקונית כאשר הוביל את מרד סאטסומה בשנת 1877 נגד השוגון עד לכניעת מרכז השלטון שלו באדו. לאחר מכן מרד  הוא בשותפיו למרד הקודם – הממשלה האימפריאליסטית לה הוא עזר לכבוש את יפן.
הסרט "הסמוראי האחרון" בכיכובו של תום קרוז בוסס חלקית על סיפור חייו של סאיגו טקאמורי.

הפסל של סאיגו טקאמורי וכלבו בפארק אואנו