צרות ליד תחנת קוואגוצ'יקו

סניף לוסון ליד הר פוגי קוואגוצ'יקו יפן
מכירים את הסניף המפורסם של רשת חנויות הנוחות לוסון (Lawson) בקוואגוצ'יקו?
מחוץ לסניף הזה מתאספים דרך קבע המוני מטיילים בזכות המיקום הייחודי שלו שמאפשר לראות את הר פוג'י ישירות מעליו. חלק מאותם המטיילים הפכו למטרד עבור התושבים והעסקים הסמוכים משום שהם משאירים זבל ברחוב, חוסמים את הכביש, מתפרצים אליו ומפריעים לשגרת החיים של המקומיים.
הנפגעת העיקרית מהתופעה הזו היא הקליניקה לרפואת השיניים שנמצאת בצידו השני של הכביש משום שהרבה מטיילים מצלמים תמונות מהכניסה אליה, וגם חוסמים אותה (כדי לקבל זווית מספיק טובה על הר פוג'י) ועובדי הקליניקה שצריכים לפנות את הזבל שהמטיילים משאירים מאחוריהם. על אף בקשות חוזרות ונשנות של סדרנים ושלטים שנתלו בשלל שפות, עושה רושם ששום דבר לא ממש עובד וכמוצא אחרון החליטו להציב רשת שחורה באורך של 20 מטרים ובגובה של כ-2.5 מטרים שתחסום את הנוף הנשקף מצד הרחוב בו הקליניקה נמצאת (היכן שהחץ האדום נמצא).
חלק מהתושבים המקומיים שרואיינו לערוצי החדשות היפנים תמכו ברעיון ואחרים אמרו שזה לא באמת יעזור לפתור את הבעיה וכדאי לחשוב על פתרון שיועיל לשני הצדדים.
ישנן תופעות דומות ברחבי יפן, באגם ביווה למשל או בקיוטו בה הרשויות חסמו מספר סמטאות בגיון בהן תיירים ארבו לגיישות, אולם לא תמיד הצעדים שננקטים משיגים את התוצאות הרצויות.