לא משנה באיזו עונה אתם מבקרים, בסופי השבוע ולפעמים גם בחגים נערכים בטוקיו שווקי פשפשים שבהם מסתתרות מציאות. אם אתם חובבי רטרו ועתיקות או רק מחפשים מזכרת מיוחדת מיפן, אני ממליץ לכם לנסות לבקר באחד מהם. קחו בחשבון שהתשלום כמעט בכולם במזומן בלבד ואפשר להתמקח על המחיר.
*במידה ואתם מתכוונים לבקר באחד מהשווקים, אנא וודאו אם השוק מתקיים כי התאריכים לעיתים משתנים.

שוק העתיקות אואדו (Oedo Antique Market)

אחד משווקי הפשפשים הגדולים והפופולארים ביותר בעיר בזכות המיקום המצוין שלו קרוב לגינזה, ברחבה מחוץ לבניין הפורום הבינלאומי. אל השוק הזה מגיעים כ-250 רוכלים עם סחורות מגוונות מאוד כמו בגדים ישנים, תכשיטים, קרמיקה ועוד. 

ימי ושעות פתיחה
יום ראשון ה-1 וה-3 בכל חודש*
9:00 – 15:00

כניסה
חינם

מידע נוסף
לעיתים השוק נערך ביום שבת או שני לכן מומלץ לבדוק את התאריכים באתר הרשמי.
אתר המוזיאון

שוק הפשפשים אואדו בגינזה

שוק הפשפשים במקדש הנאזונו בשינג'וקו (Hanazono Shrine Flea Market)

שוק הפשפשים הזה נערך בכל יום ראשון במקדש הנאזונו קרוב לגולדן גאי (איזור הפאבים המפורסם של שינג'וקו). השוק הזה יחסית קטן ומשתתפים בו כ-30 רוכלים. השוק מתחיל בשעה שש וחצי בבוקר ואמור להסתיים עם השקיעה אבל חלק מהרוכלים מתחילים לקפל את הדוכנים שלהם בסביבות השעה שלוש אחר הצהריים.

ימי ושעות פתיחה
כל יום ראשון
06:30 – 16:00

כניסה
חינם

מידע נוסף
במידה וירד גשם השוק לא יתקיים.
אתר השוק

שוק הפשפשים במקדש הנאזונו בשינג'וקו

שוק הפשפשים במקדש גוקוקוג'י (Gokokuji Temple Flea Market)

שוק הפשפשים במקדש גוקוקוג'י התחיל את דרכו בשנת 2003 אולם המקדש עצמו נבנה הרבה לפני כן בשנת 1681. הוא הצליח לשרוד בדרך נס את רעידת האדמה ההרסנית שאירעה בשנת 1923 ובהמשך גם את ההפצצות של בעלות הברית במלחמת העולם השנייה. כל חודש ביום שבת השני מגיעים אליו כ-50 רוכלים אשר מוכרים שלל עתיקות. שימו לב שיש צורך לעלות בגרם מדרגות כדי להגיע לרחבת המקדש בה נערך השוק.

ימי ושעות פתיחה
יום שבת ה-2 בכל חודש
07:00 – 15:00

כניסה
חינם

מידע נוסף
במידה וירד גשם השוק לא יתקיים.
מומלץ לבדוק את התאריכים באתר הרשמי.
אתר השוק

שוק הפשפשים במקדש גוקוקוג'י בטוקיו

שוק הפשפשים בורו-איצ'י בסטאגאיה (Setagaya Boro-Ichi)

שוק הפשפשים הזה התחיל לפני כ-440 שנה בתקופה בה סטאגאיה היתה נקודת מעבר חשובה בין טוקיו לאודווארה. באותה התקופה עברו דרכה סחורות מהכפרים לעיר והשוק, שנערך בכל תחילת חודש למשך שישה ימים, פרח הודות למושל המקומי שהפך אותו לפטור ממס. בתקופת אדו, למרות שסטאגאיה איבדה מעט מהחשיבות שלה, השוק נערך פעם בשנה – בחורף לפני ראש השנה היפני. באותה התקופה, אחת הסחורות הפופולאריות ביותר היו ווראג'י – סנדלים שחקלאים קלעו מקש. קליעת סנדלים (ומוצרי קש אחרים) היתה מספקת פרנסה לחקלאים בחודשי החורף בהם הם לא יכלו לעבד את השדות שלהם וזה היה מחזה נפוץ למדי שבו כל סנדלי הקש נמכרו עוד לפני שעות הצהריים. כיום השוק הזה הוא הגדול ביותר בטוקיו ויש בו כ-700 דוכנים. הוא נערך ב-15 וב-16 לדצמבר וינואר כל שנה. חוץ מעתיקות, יש בשוק הזה גם המון דוכני אוכל רחוב אז מומלץ להגיע על בטן ריקה.

ימי ושעות פתיחה
15-16 לדצמבר
15-16 לינואר
09:00 – 20:00

כניסה
חינם

מידע נוסף
במידה וירד גשם השוק לא יתקיים.

שוק הפשפשים בורו איצי בסטאגאיה

עולם העתיקות באריאקה (Ariake Antique World)

שוק הפשפשים הגדול ביותר בטוקיו שמתקיים פעמיים בשנה, פעם אחת בחורף בינואר ופעם שנייה בקיץ ביולי וכל פעם הוא נמשך 3 ימים. השוק נערך באחד מאולמות הכנסים הענקיים של מתחם Tokyo Big Sight ומגיעים אליו כ-200 רוכלים מכל רחבי יפן. השוק נערך במתחם כנסים סגור כך שגם אם יורד גשם האירוע מתקיים. אנא שימו לב שהכניסה היא בתשלום.

ימי ושעות פתיחה
12 עד ה-14 לינואר
12 עד ה-14 ליולי
10:00 – 17:00

כניסה
1,000 ין

מידע נוסף
אנא בדקו את התאריכים באתר הרשמי (לפעמים יש בו קופון הנחה לכניסה).
אתר השוק

עולם העתיקות באריאקה אודייבה טוקיו

יריד העתיקות בהייוואג'ימה (Heiwajima Antique Fair)

אל יריד העתיקות בהייוואג'ימה מגיעים כ-150 רוכלים מכל רחבי יפן. מפיקה אותו אותה החברה שעורכת את השוק באריאקה אם כי הכניסה אליו היא חינם. השוק התחיל את דרכו בשנת 1978 והוא נערך 4 פעמים בכל שנה בחודשים מרץ, מאי, ספטמבר ודצמבר למשך שלושה ימים. היות והתאריכים לא קבועים אני ממליץ לבדוק אותם באתר הרשמי.

ימי ושעות פתיחה
מרץ, מאי, ספטמבר ודצמבר
10:00 – 16:00

כניסה
חינם

מידע נוסף
אתר היריד

יריד העתיקות בהייוואג'ימה בטוקיו

שוק הפשפשים של מקדש טומיאוקה האצ'ימן (Tomioka Hachiman Flea Market)

שוק פשפשים ועתיקות גדול יחסית שמתקיים בשטחו של מקדש טומיאוקה האצ'ימן היפהפה. לרוב מגיעים אליו כ-50 רוכלים והוא נחשב לשוק פופולארי יחסית. 

ימי ושעות פתיחה
יום ראשון ה-1, 2, 4 ו-5 בכל חודש*
07:00 – שקיעה

כניסה
חינם

מידע נוסף
אנא בדקו את התאריכים באתר הרשמי.
אתר השוק

שוק הפשפשים במקדש טומיאוקה האצימן בטוקיו

שוק הפשפשים של מסלול המירוצים אוי (Ooi Racecourse Flea Market)

שוק פשפשים ויד שנייה גדול מאוד שמתקיים כמעט כל שבת וראשון בחניון של אצטדיון מירוצי הסוסים ב-אוי (דרום טוקיו). במאות הדוכנים של השוק תוכלו למצוא (המון) בגדים משומשים, עתיקות, צעצועים, תמרוקים, מוצרי חשמל ואלקטרוניקה, כלי מטבח ועוד. מדי פעם אחד המוכרים צועק בקול רם "כל דבר ב-100 ין" מה שגורם לכך שהרבה אנשים מתאספים במהירות סביב הדוכן שלו. בשונה משווקי פשפשים אחרים מגיעות אליו לא מעט משאיות אוכל.

ימי ושעות פתיחה
כמעט כל יום שבת וראשון
09:00 – 14:30

כניסה
חינם

מידע נוסף
אנא בדקו את התאריכים באתר הרשמי.
אתר השוק
במידה ויורד גשם השוק לא יתקיים.

שוק הפשפשים בחניון של מסלולי המירוצים אוי בטוקיו