איך בוחרים מלון בטוקיו?

אחת ההתלבטויות בהן נתקלים מטיילים היא באיזה איזור של העיר ללון. בניגוד לערים אחרות בעולם בטוקיו אין מרכז עיר אחד אלא הרבה "מרכזים עירוניים" פזורים סביבה בצפון, דרום מזרח ומערב והם שונים זה מזה באופי הסביבה שהם מציעים וגם בנוחות התחבורה.

בעמוד הזה תמצאו סקירה של איזורים ומלונות מומלצים בטוקיו.

שינג'וקו (Shinjuku)

שינג'וקו הינו מרכז בילויים וקניות מודרני וסואן עם המוני יפנים ותיירים. תחנת הרכבת המרכזית (תחנת שינג'וקו) הינה התחנה הגדולה והעמוסה בעולם ומציעה קווי תחבורה נוחים מאוד בתוך טוקיו וגם להאקונה, קוואגוצ'יקו (הר פוג'י) ולמטסומוטו.
מתחנת שינג'וקו אין רכבות שינקנסן לקיוטו, אוסקה, הירושימה וכו'.

מלונות בקבוקיצ'ו

צפון-מזרחית לתחנה נמצא איזור קבוקיצ'ו (Kabukicho) שנחשב לאיזור החלונות האדומים של שינג'וקו. בניגוד לאיזורים דומים בעולם בקבוקיצ'ו מאוד קשה להבחין במשהו שאינו כשורה והרושם המתקבל הוא של איזור תוסס עם שפע מסעדות וחיי לילה ולכן הרבה מטיילים בוחרים בו מלון.

Hotel Gracery Shinjuku (מומלץ)
ממוקם קרוב מאוד למלון הקודם ברשימה בלב קבוקיצ'ו והחדרים קטנים באופן דומה. . בקומת הקבלה (קומה 8) יש גם מרפסת שעליה ניצב ראשו של גודזילה. המלון נמצא במרחק של כ-8 דקות הליכה מתחנת שינג'וקו הראשית. המלון מאוד פופולארי אולם יש לקחת בחשבון שהלימוזין באס לשדה התעופה לא עוצר קרוב אליו.

Citadines Central Shinjuku Tokyo
מלון עם חדרים מרווחים ומודרנים עם מטבחון. המלון ממוקם בפאתי קבוקיצ'ו בצמוד לגולדן גאי (סמטאות עם הרבה פאבים זעירים) ומתאים למי שמחפש חיי לילה ו/או מלון עם מטבחון בשינג'וקו. יש לרשת הזו סניף נוסף שממוקם קרוב יותר לתחנת Shinjuku Gyoenmae באיזור שקט מאוד. נמצא 6 דקות הליכה מתחנת המטרו Shinjuku Sanchome.

APA Hotel Shinjuku-Kabukicho Tower
המלון ממוקם בלב קבוקיצ'ו והחדרים שלו קטנים מאוד (דבר טיפוסי ברשת APA). בקומה העליונה יש מתחם ספא לאורחי המלון אולם הכניסה אסורה לבעלי קעקועים. המלון נמצא במרחק של כ-9 דקות הליכה מתחנת שינג'וקו הראשית. הלימוזין באס לשדה התעופה לא עוצר קרוב אליו.

מלונות באיזורים השקטים יותר של שינג'וקו

מערבית (וגם דרום-מערבית) לתחנה נמצא האיזור השקט יותר של שינג'וקו, קרוב לבניין הממשל העירוני והמלונות שבו נמצאים במרחק הליכה סביר של 10-15 דקות מקבוקיצ'ו.

Hotel Sunroute Plaza Shinjuku (מומלץ)
מלון באיזור שקט עם חדרים קטנים יחסית. המלון נמצא במרחק של כ-3 דקות הליכה מתחנת שינג'וקו הראשית. התחבורה למלון משדה התעופה נריטה ואליו נוחה מאוד היות ואוטובוס הלימוזין באס עוצר בו. המלון מאוד פופולארי בקרב מטיילים ישראלים. המלון נמצא במרחק של 4 דקות הליכה מתחנת שינג'וקו הראשית.

Keio Plaza (מומלץ)

מלון ארבעה כוכבים באיזור שקט מאוד עם חדרים גדולים ומרווחים וארוחת בוקר עשירה. המלון נמצא סמוך לבניין הממשל המקומי ממנו יש תצפית חינמית נהדרת על העיר. מתחת למלון נמצאת תחנת המטרו Tochomae בה עובר קו Oedo Line ואילו תחנת שינג'וקו הראשית נמצאת במרחק של כ-8 דקות הליכה. הלימוזין באס לשדה התעופה עוצר במלון.

Hotel Century Southern Tower (מומלץ)
מלון ארבעה כוכבים עם חדרים גדולים ומרווחים וארוחת בוקר עשירה. המלון ממוקם בקומות העליונות של המגדל כך שזוכים ליהנות גם מתצפית נאה על העיר. התחבורה למלון משדה התעופה נריטה ואליו נוחה מאוד היות ואוטובוס הלימוזין באס עוצר בו. המלון נמצא במרחק של 3 דקות הליכה מתחנת שינג'וקו הראשית.

מלונות בשינג'וקו סאנצ'ומה

מזרחית לתחנה נמצא לדעתי האיזור שמציע את השילוב הטוב ביותר בין אפשרויות בילוי, שקט וקרבה לתחנה – שינג'וקו סאנצומ'ה (Shinjuku Sancome) בו יש הרבה מסעדות ופאבים אולם לא תמצאו בו את העסקים המפוקפקים שמסתתרים בקבוקיצ'ו.

Tokyu Stay Shinjuku (מומלץ)
מלון מצוין ומומלץ. נמצא בלב שינג'וקו סאנצ'ומה ומוקף במסעדות ופאבים נחמדים עם אוכלוסייה שונה מאוד מאשר זו שנמצאת בקבוקיצ'ו. בנוסף החדרים יחסית מרווחים ויש בהם גם מכונת כביסה עם מייבש. בנוסף כלבו איסטן, חנות ענק של יוניקלו וגם תחנת המטרו Shinjuku Sanchome שיש בה מספר קווים נוחים מאוד נמצאים במרחק של 1-3 דקות הליכה בלבד. תחנת שינג'וקו הראשית מרוחקת כ-8 דקות הליכה.

שיבויה (Shibuya)

בדומה לשינג'וקו גם רובע שיבויה עשיר באפשרויות בילוי וקניות עם המוני אנשים שמגיעים לראות את מעבר החצייה המפורסם וליהנות ברחובות התוססים סביבו. תחנת שיבויה מציעה תחבורה טובה מאוד לכל חלקי העיר.

Shibuya Excel Hotel Tokyu
המלון יושב בדיוק מעל למעבר החצייה המפורסם ובמרחק של חציית כביש מהתחנה עצמה. החדרים שפונים לצומת מעט קטנים אולם החדרים שפונים לצד הנגדי של שיבויה מרווחים וגדולים.התחבורה למלון משדה התעופה נריטה ואליו נוחה מאוד היות ואוטובוס הלימוזין באס עוצר בו.

Cerulean Tower Tokyu Hotel
מלון חמישה כוכבים מפואר ונוח שנמצא מרחק של כ-5 דקות הליכה מתחנת שיבויה ומאיזור הקניות והבילויים שלצידה. התחבורה למלון משדה התעופה נריטה ואליו נוחה מאוד היות ואוטובוס הלימוזין באס עוצר בו.

אסקסה (Asakusa)

אסקסה הינה איזור מסורתי וישן בצפון-מזרח העיר שמתנהל בקצב שונה לחלוטין משינג'וקו ושיבויה. אפשרויות הבילוי היחידות באיזור הן מסעדות ופאבים שבד"כ נסגרים יחסית מוקדם. בעוד שאופי האיזור קסום ומהנה מבחינת תחבורה האיזור מעט פחות אידיאלי ללינה משום שהדבר יאלץ אתכם לבלות זמן רב בנסיעות ברחבי העיר (ובעיקר חזרה עד אסקסה – התחנה האחרונה של קו גינזה ליין). עם זאת הרבה מטיילים בוחרים ללון באסקסה ונהנים מהאווירה השונה שלה.

Richmond Hotel Premier International
מלון 3 כוכבים מודרני קרוב מאוד למתחם של מקדש סנסוג'י ויושב ברחוב מלא בחנויות ומסעדות. ישנו גם סניף Don Quijote מאוד קרוב אליו. מהחדרים נשקף נוף נהדר וארוחת הבוקר במלון מעולה.

Asakusa View Hotel
מלון 4 כוכבים עם נוף למקדש סנסוג'י ולמגדל טוקיו סקיי טרי. לצד המלון ישנו סופרמרקט יפני גדול של רשת Life. שימו לב שבתחנת הרכבת הקרובה למלון עובר רק קו Tsukuba Express שכמעט חסר שימוש עבור מטיילים בטוקיו. התחנה שתאלצו להשתמש בה תהיה תחנת Tawaramachi שנמצאת כ-600 מטר מהמלון. התחבורה למלון משדה התעופה נריטה ואליו נוחה מאוד היות ואוטובוס הלימוזין באס עוצר בו אולם נסיעה ברכבת תקח פחות זמן וכסף.

the b asakusa
מלון 3 כוכבים בעיצוב מודרני עם חדרים בגודל סביר. קרוב אליו יש סופרמרקט יפני גדול של רשת Life. המלון ממוקם כמעט צמוד למלון Asakusa View Hotel ולכן ההערה לגבי תחנת הרכבת הקרובה תקפה גם לגביו.

גינזה (Ginza)

איזור תחנת גינזה מציע אווירה מודרנית עם שפע מסעדות וחנויות (כולל סניף יוניקלו הגדול בעולם) ופחות סואן משינג'וקו ושיבויה. במרחק הליכה יש את שוק הדגים הישן טסוקיג'י, גנים יפנים ותיאטרון קבוקי. חיי הלילה באיזור פחות מפותחים ומבוססים בעיקר על פאבים בקרבת תחנת שימבאשי הסמוכה. התחבורה בגינזה מעולה עם מספר קווים מאוד נוחים לכל חלקי העיר, קו יוריקמומה לאודייבה שיוצא מתחנת שימבאשי ואוטובוס שאטל משדה התעופה נריטה בעלות של 1000 ין לאדם לכל כיוון.

Mitsui Garden Hotel Ginza Gochome
מלון חדש שנפתח לאחרונה וממוקם במרחק של 2 דקות הליכה מהצומת המרכזי של גינזה. המיקום של המלון פשוט מעולה. ישנן שתי תחנות רכבת במרחק של פחות מדקה הליכה שביחד מציעות 4 קווי מטרו נוחים וטובים: קו גינזה, קו היבייה, קו אסקסה וקו מרונוצ'י. בנוסף במרחק הליכה נמצאים שוק הדגים הישן טסוקיג'י, גני המאריקיו, תיאטרון קבוקי, חנות יוניקלו הגדולה בעולם ואם זה לא מספיק אז גם כלבו מיטסוקושי נמצא בדיוק מעבר לכביש.

Millennium Mitsui Garden Hotel
מלון 4 כוכבים בלב גינזה. החדרים בו יחסית קטנים למלונות בסטנדרט דומה אולם המיקום של המלון פשוט מעולה. ישנן שתי תחנות רכבת במרחק של פחות מדקה הליכה שביחד מציעות 4 קווי מטרו נוחים וטובים: קו גינזה, קו היבייה, קו אסקסה וקו מרונוצ'י. בנוסף במרחק הליכה נמצאים שוק הדגים הישן טסוקיג'י, גני המאריקיו, תיאטרון קבוקי, חנות יוניקלו הגדולה בעולם ואם זה לא מספיק אז גם כלבו מיטסוקושי נמצא בדיוק מעבר לכביש.

Tokyu Stay Ginza
מלון שלושה כוכבים במיקום מעולה. בחלק מהחדרים ישנה מכונת כביסה משולבת עם מייבש וגם מטבחון עם מיקרוגל שיכול להוות יתרון לשומרי מסורת או טבעונים. ארוחת הבוקר מציעה גם אוכל יפני וגם מערבי.

Sotetsu Fressa Inn Ginza Sanchome
מלון שלושה כוכבים קטן בלב גינזה. חדרים נקיים ומודרנים, קפה ותה חינם בלובי, חדר עישון בקומה הראשונה. ארוחת הבוקר של המלון טובה מאוד עם שלוש אפשרויות – ארוחת בוקר מערבית, יפנית או שאבו-שאבו (תבשיל בשר יפני). המלון לא מקבל תשלום במזומן (גם לא עבור ארוחת הבוקר).

Hotel Musse Ginza Meitetsu
מלון שלושה כוכבים עם חדרים קטנים יחסית אבל המיקום המעולה שלו בקרבת קניון גינזה 6 ושתי תחנות הרכבת שנמצאת במרחק של כ-5 דקות הליכה ממנו מפצים על גודל החדרים.

Hyatt Centric Ginza Tokyo
מלון 4 כוכבים יוקרתי במיקום מעולה בגינזה עם חדרים גדולים ומרווחים וארוחת בוקר מצוינת.

אקסקה (Akasaka)

אקסקה הינה שכונה יוקרתית, שקטה ונינוחה שממוקמת בדרום-מרכז טוקיו. לא תמצאו כאן את המוני האנשים שיש בשינג'וקו ושיבויה אולם עדיין ישנן הרבה מסעדות ובתי קפה. יש שתי תחנות רכבת בשכונה במרחק של כ-8 דקות זו מזו – תחנת אקסקה (Akasaka Station) ותחנת אקסקה-מיטסוקה (Akasaka-Mitsuke) שעוברים בה קווי מטרו נוחים יותר.

The B Akasaka-Mitsuke
מלון שלושה כוכבים במרחק של דקה הליכה מתחנת הרכבת התחתית. ברחובות מסביב למלון יש הרבה מסעדות, פאבים וחנויות. במלון גם נותנים סמארטפון ללא שיחות עם גישה חופשית לאינטרנט לשימוש האורחים בזמן הטיול בטוקיו.

Vista Premio Tokyo Akasaka
מלון שלושה כוכבים במרחק 3 דקות הליכה מתחנת הרכבת התחתית. ברחובות מסביב למלון יש הרבה מסעדות, פאבים וחנויות. ארוחת הבוקר במלון טובה מאוד.

Innsomnia Akasaka
מלון שלושה כוכבים בלב שכונת אקסקה עם חדרים גדולים ומרווחים מאוד יחסית לסטנדרט בטוקיו. בקומת הכניסה ישנו בית קפה עם מאפים בו אורחי המלון יכולים לשתות קפה בחינם כאוות נפשם.

Hotel New Otani Tokyo, Garden Tower
מלון ניו אוטאני נחשב לאחד המלונות המפורסמים בטוקיו, יש בו גן יפהפה ויש בו חלוקה למתחם של מלון חמישה כוכבים לצד בניין Garden Tower שהוא בעצם מלון ארבעה כוכבים. המלון נמצא קרוב לתחנת אקסקה-מיטסוקה בה עוברים שני קווי מטרו נוחים מאוד (קו גינזה וקו מרונוצ'י). התחבורה למלון משדה התעופה נריטה ואליו נוחה מאוד היות ואוטובוס הלימוזין באס עוצר בו.