מוזיאון ג'יבלי – Ghibli Museum

סטודיו ג'יבלי הוא אולפן אנימציה יפני עטור פרסים בהובלת הבמאי המפורסם הייאו מייזאקי (Hayao Miyazaki). בין הסרטים המפורסמים של הסטודיו ניתן למנות את הטירה הנעה, השכן שלי טוטורו, המסע המופלא, נאושיקה ועוד.

המוזיאון נותן למבקר תחושה שהוא חלק מהסרטים והאווירה הקסומה שלהם, כמו כן ישנה במוזיאון חנות מזכרות עשירה במוצרים שישמחו מאוד את אלו שמכירים ואוהבים את סרטי הסטודיו.

המוזיאון שוכן בשכונת מיטקה השלווה שמרוחקת כ-30 דקות ברכבת מתחנת שינג'וקו בקו Chuo Line ומושך המוני מבקרים.

רכישת כרטיסים

נכון לעכשיו (ינואר 2023) המוזיאון עדיין לא החזיר את אפשרות רכישת הכרטיסים מחו"ל. ישנה דרך נוספת לרכוש כרטיסים והיא לעשות את כל פרוצדורת הרישום וההזמנה באתר שלהם, לבחור באופציה של תשלום ב-Lawson, לשלוח את הלינק שמתקבל במייל ביפנית למישהו שנמצא פיזית ביפן ויוכל לשלם עבור הכרטיסים שלכם ולשלוח לכם אותם. קצת מסורבל אבל אפשרי.

כרטיסים למוזיאון ג'יבלי ניתן לקנות אך ורק אונליין:

  1. הזמנה דרך אתר ייעודי למבקרים שנמצאים מחוץ ליפן – מספר הכרטיסים מוגבל. בחודשים פופולאריים הכרטיסים אוזלים יחסית מהר מרגע תחילת המכירה ב-3 או 4 לפנות בוקר (שעון חורף/קיץ). טרם הקורונה הכרטיסים היו אוזלים תוך דקות בודדות אבל כיום הם זמינים יותר.
  2. אתר ייעודי יפני למבקרים שנמצאים כרגע ביפן – לאתר הזה מוקצים יותר כרטיסים מאשר לאתר הראשון.

מכירת הכרטיסים מתחילה בעשירי לחודש עבור החודש הבא. למשל, כרטיסים לחודש יולי ניתן לקנות החל מהעשירי ליוני.

מחירים

גילאי 4-6  100 יין

גילאי 7-12 400 יין

גילאי 13-18 700 יין

גיל 19 ומעלה 1000 יין

הכרטיסים מקנים כניסה למוזיאון בשעות קבועות וניתן להישאר בו כאוות נפשכם. הכניסה הראשונה היא ב-10:00 בבוקר ולאחריה בכל שעה עגולה עד 15:00 (בסופי שבוע עד 17:00).

totoro
טוטורו